Kaliteli bir ürünün ortaya çıkmasında hiçbir şey tesadüfi değildir…

Her gün tonlarca cıvata, tel ve vida üreten fabrikamızda bunu başarmak için özveri ve dikkatle çalışan tecrübeli üretim ekibimiz üretim süresince ürünlerimizi bir sonraki üretim aşamasına hazırlar. Donanımlı kalite kontrol ekibimiz, her üretim aşamasının başlangıcında ve bitişinde gerekli testleri yaparak ürünlerimize onay verir. Özenle kutulara yerleştirilen ürünlerimiz müşterilerimize dağıtılmak üzere yola çıkar.

Giriş Kalite Kontrol

Hammaddemiz yerli ve yabancı çelik üreticilerinden tedarik ettikten sonra, giriş kalite kontrol testleri ve ölçümleri yapılır. Ölçümleri tamamlanan ve onaylanan hammadde yeniden etiketlenip tanımlandıktan sonra üretime alınır.

Hammadde Hazırlama

Otuz beş seneyi aşan tecrübemizle hammaddenin yüzeyini önce temizler ve yüzey kalitesini arttırmak için kimyevi maddelerle kaplarız. Daha sonra hammaddeyi cıvata ve vida üretiminde kullanılacağı çapa göre soğuk haddeleme yöntemiyle inceltiriz. Çapları inceltilen hammadde atmosfer kontrollü fırınlarda tavlanarak küreselleştirilir ve soğuk şekillendirmeye uygun hale getirilir.

Soğuk Şekillendirme Hazırlık Aşaması

Hammaddeyi cıvata ve vida üretimine hazırlamanın son aşaması olan tel yüzeyinin fosfat kaplanmasıyla aşınma ve paslanması engellenerek, soğuk şekillendirme kalıplarımızın dayanıklılığını arttırılır. Hammaddeden yarımamüle dönüştürülen teller, kalite kontrol testleri tamamlandıktan ve yeniden etiketlendikten sonra soğuk şekillendirme atölyesinde kullanılmak üzere yarımamül deposuna alınır.

Soğuk Şekillendirme İkinci İşlem

Yüzey işlemleri tamamlanan teller, üretim programımıza göre yüksek hızlı çok istasyonlu soğuk şekillendirme preslerinde teknik bilgiyle donanımlı operatörler tarafından şekil verildikten sonra müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda ikinci işlemleri tamamlanır. Bu bölümde CNC tornalama, delik delme, uç yarma, matkap ucu şekillendirme, pul takma ve otomatik klavuzlama işlemleri yapılır.

Mekanik Özellikler ve Yüzey Kaplama

İkinci işlemleri tamamlanan ürünlerimize diş açma atölyesinde en yüksek diş hassasiyeti verilir. Soğuk şekillendirme aşaması tamamlanan ürünlerimiz ısıl işlem fırınlarımızda 850-900 derecede önce ısıtılarak sertleştirilir daha sonra meneviş fırınında istenilen kaliteye getirilir. Fiziksel özellikleri tamamlanan ürünlerimizin extra dayanıklı ve korozyondan etkilenmesini önlemek amacıyla tam otomatik kaplama tesislerimizde ürünlerimizin yüzeyini çinko kaplarız.

Final Kontrol ve Paketleme

En son aşamada ise ürettiğimiz ürünlerin hatasız bir şekilde müşterilerimize gittiğinden emin olmak için sertlik,çekme,metalografi,profil projeksiyon, x ray,tuz sprey ve tork metre testlerinden geçirerek otomatik paketleme makinelerimizde paketleyip bar kodlayarak ürün depomuza yerleştiririz.

Bize Ulaşın

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve sipariş için bize ulaşabilirsiniz.

+90 212 623 26 00

satis@degademir
export@degademir.com
kalite@degademir.com